Nejčastější dotazy


Dotazy od Vás sbíráme a za krátký čas je tady i odpověďmi najdete.

Kolik mně to bude stát?

Viz. ceník

Co zvládneme převést?

TIŠTĚNÉ DOKUMENTY

Papírová dokumentace, smlouvy, technické výkresy, důležité dokumenty, nebo třeba knihy, časopisy noviny, dopisy atd... Zdigitalizujeme vše. Dokumenty získají věčnou podobu. Můžete je třeba znovu editovat v textových editorech, přehledně katalogizovat, vypálit nebo sdílet s ostatními. Stejně editovatelné mohou být za určitých technických podmínek také vaše ostatní písemnosti papírové povahy. TIP: S využitím naší služby OCR můžete své dokumenty po digitalizaci editovat a upravovat v běžných editorech (WORD, EXCEL, …) tak jak jste zvyklí, jakoby papírovými nikdy nebyly.

ANALOGOVÁ MÉDIA

Kazety, až na hrstku nadšenců, už dnes využívá málo kdo. Přesto stále vlastníme spousty nahrávek na audio a video kazetách, páskách, LP deskách. V nemálo případech jde o jedinečné chvíle, které bychom si znovu rádi připomněli... Bohužel už je často nemáme ani na čem přehrát nebo nám zabírají spousty místa. Navíc životnost těchto médií je velmi časově omezená a jsou značně náchylná k poškození - nevhodná k archivaci dat. Mimoto neumožňují tak snadné sdílení jako moderní digitální formáty. Pomocí naší profesionální digitalizace analogových médií a ostatních video a audio nosičů můžete archivovat Vaše, nebojme se říci, dnes už „poklady“ věčně, snadno je sdílet mezi přáteli a rodinou, nebo si je pouštět z DVD.

DIGITALIZACE FOTOGRAFIÍ, NEGATIVŮ A POZITIVŮ

Skenování papírových fotografií ve vysokém rozlišení nabízí momentálně jednu z nejdostupnějších služeb k uchování těchto vzácných dat. Samozřejmostí jsou nezbytné hardwarové a softwarové korekce, popřípadě ruční vyčištění (fyzické i grafické) a obnovení původního obrazu.

ZÁCHRANA DAT

Zachraňujeme data z poškozených pevných disků, flash pamětí a ze špatně čitelných optických médií (CD a DVD). Umíme zachránit nebo renovovat smazaná a poškozená data.

Co mám dělat, když jsem si právě smazal rodinné video, fotky, dokumenty? Stará CD a DVD nejdou v počítači přečíst? Můžete to ještě vrátit zpět!

Hlavně na disk již nic nezapisujte a přineste ho k nám.